Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, yüce lisans eğitimini Değer Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Düzenleme düzında İstanbul Entelektüel Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bölümünde marka kuruluşu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’de ilk kez önemli üniversite kurumlarının Master Franchise gestaltlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze derece eğitim bölümünde ocak olarak birfena markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En koca ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlangıçlayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, zanaat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası canlı çhileışmalar yürüten KALKO, birfena ayak topu, sepet topu bendeübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde makam aldığı önemliçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin katı keşik Türkiye’nin en koca özel okul ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 yıldır patronaj kurulunda makam almaktadır.

KALKO, eğitim düzında yaptığı başarılı duhulimlerden dolayı birfena dernek, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Eğitim bilimi Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında eğitim düzında projeler yürütmektedir. Her yıl birfena öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve ilkokul ile birlikte öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Eğitim bilimi Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir