Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza sürekli giriş yaratıcı ve izlem eden biriyseniz, örneğin 2 güneş önce bakmış olduğunuzda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çaldatmaındığını sabitleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir muayene de arkadaş, kardeş ya da hesabı izlem eden yakınlarımızdan muayene esenlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere izlem etmiş olduğu kişileri gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler ekseri kullanıcı adınızı değteamültirmektedir, saldırganların sizin hesabınız için belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun kellelıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz düzmece e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzmece maillerdir. Tetik bakıldığında web adres kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde önem kayran linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Kovuşturulmaçi arttırmak için kullanılan web siteleri ya da taşınabilir icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseri Instagram angajmansı istediği için şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir nefer şifrenizi çörtmek için size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize sataşkan “DM” ile ulaşıp, izlemçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun için de şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişdüzgün farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “izlemçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Nite Aptal Karşıır?
Instagram hesabı çaldatmaınan ya da hacklenen kişiler için ne yazık ki çok okkalı prosedür bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok okkalı payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diyerek haddizatında ayrıksı kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Sistem: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama angajmansı almaya çaldatmaışın. Eğer şifre sıfırlama angajmansı gelirse derhal şifreyi değteamültirin ve çabucak ardından “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Sistem: Instagram hesabınız çaldatmaındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram tahmin şifreniz değteamültiğinde veya kullanıcı adınız değteamültiğinde e-posta hesabınıza değişiklik bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çkayran saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati değteamültirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emin başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değteamültirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değteamültiren sen değilsen, hesabını güvene aldatma” ya da kâh “değteamülikliği mazi aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız ama ekseri saldırganlar e-posta adresini değteamültirdiği için sizde bu ekran çıkmaz ve sütun olarak “güvenlik kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir