Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye eşış, cihan üzerinde belli alanlarda ülkemizi oyun etmesiyle öne çıdem bir Fen âdemı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak münhasıran başına öne çıdem en kocaman oranda ilaç muhtevaerik patentinin doğruluk sahibidir. Bu zamana denli yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu kocaman adımlarıyla öne çıdem Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çhileışmak istediği vadiı mübalağa etmek isteyen Alkoçlar, meyanğı Metehan Yeşil ile birlikte kurmuş oldukları Ar-Ge adlı izlenceın umumi başbuğıdır. Ar-Ge, Teknoloji Ihya Bölgeleri Kanunu’na nazaran insanoğlunun bilim nişanarcığının indinde farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çhileışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak dizgesel bir suni zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Ancak Ar-Ge projesiyle sürdürmek istemeyen mebdearı medlulında ülkesini baki oyun eden Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı buluş belgesi mebdevuruları ile de meşhurdur. 143 sayı mebdevurulmuş ve 280’den aşkın beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların indinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT yani müstacel gelişen vakalarda hızlı sonuç hileınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Köleübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Fen Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu fen insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle birlikte yine bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Düzında artık hakiki bir uzman olmasıyla birlikte kimsenin nüans edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda kocaman bir öneme iye olan Alkoçlar, Cihan çapında mevzi edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk sefer sürülen flavonol glikozit esaslı tamamlanmak üzere antiviral deşenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Gıda, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu deşke tam olarak 21 pare de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise ahali beyninde en çok buluş belgesi mebdevurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Fen âdemı Ödülü’’ namına mevdutir.
Yaptığı çhileışmalarla beşeriyet geçmişine faydasını hiç fire etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı binası sebebiyle okşayıcı fiillere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü skorlar elde etse de asla çhileışmalarından vazgeçmemiş baki olarak kendisini Fen dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle kanser terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez birlikte tamamlanmak üzere tedavi yönünde geliştirdiği deşkeleri keşfederek beşeriyet geçmişine kocaman bir katkıı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde sağlam bilinmese de temelı giranbaha molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek özgülemek icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan takatlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının değeri ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Ancak malum şeylerin üzerinde çhileışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çhileışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çhileışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde bulunan birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu işte de muvaffakiyetlı olmuştur. Tek kötü (semt hasiyet) özelliği yoksuz bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de elan sonra ise 25’e doğru ülkede ruhsatı münfailtır. Mecmu çhileışmalarına tam odak çhileışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar tek Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de biraşırı şirketin şeriklik ve kurucu kadrosunda mevzi almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin şerik Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli başbuğıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve mevduat vasıtayla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli başbuğıdır.
Yıldız Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Reis Muavinsıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma adlı bir Eczanenin Dümen Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve geliştirdiği onlarca deşkenin indinde insanoğluna yarayacak fiiller üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle jurnal hayatta semtıkların geçmesi muhtevain belli bir bugünı beklesek de bazıları lakırtııcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de muhtevaerisinden basit bir halde tedavi edebilmek muhtevain bu kullanılıyor. Antrparantez cinsel fiillev bozukluğunu da tedavi geçirmek muhtevain kullanılmaktadır. Ancak bununla kalmamış ode karşı mukavim ve takatlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı buluş belgesi mebdevurularının 2000 adetine doğruın doğruluk sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı fiilleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çhileışsalar da Alkoçlar her bugün kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı konularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını cihetiyle uzun süreli kapanmalara ve toplumsal yaşamdan uzak zaruri ocak istirahatlarine maruz artan cihan toplumlarında biraşırı alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir hız kazanmış durumda.

Mevzuyla alakalı görüşünü bildirme eden Spektral Holding Dümen Müesses Eşbaşbuğı Erdal Can Alkoçlar bu periyot ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı ıztırari olarak artması özellikle ferdî bilişim ve teknolojik amortisör inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce lazım ilaç, lazım mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık alakalı sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz hesabına binalabilecek en yakınlarında katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Fen âdemı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine kocaman miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna müşabih çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz hesabına da kocaman gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin kurucu meyanğıdır ve aynı zamanda başbuğıdır. Ülkemizde mevzi vadi diğer fen adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok kocaman bir oranda farmasötik deeğlenceli patentinin doğruluk sahibi olması ve mebdevurusunu ilk fail nüfus olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı girişimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın temel lakinçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser vadiında çhileışmalarını baki degajeleterek baki faydası dokunmaktadır. Türkiye’de biraşırı misil Türkiye Yılın Fen âdemı ödülüne layık görülmüştür. Ancak ülkemizde değil vatan haricinde yani global anlamda da biraşırı ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı daruların muhaliflığını almıştır. ılımlığı olan Metehan Yeşil ile birlikte okşayıcı fiillere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çhileışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz muhtevain yararlı olmasını düşündüğü darularla alakalı anlaşmaları yaparak farklı fiile yarayacak daruları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan gibi bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon gibi kavramlar biraşırı farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken müşabih faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye mebdeladı.

Ülkemizde faaliyet gösteren ve bu alanda çhileışmaları bulunan Spektral Plasman Bankası Eş Reisı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katma değer yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik vadiındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok doğru zamanda ülkenin doğusunda mevzi vadi bir zer sahası ile birlikte mebdelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki fiyat değfiilikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir mevduat aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun mıhlı değer yahut miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Plasman Bankası Reis Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Takım’a basıcı maden ruhsatları ile sağlanabileceğine ilgi çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Takım maden ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru madun binası ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile alakalı de bilim veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni sehim modülü(staking) projemize daimaî güvence olarak fiiltiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit pres ruhsatını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü mesabesinde bir beceri güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Rapor No.ab ve 18.06.2020 eser zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası tamamlanmak üzere iki sınai hammadde maden sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen hatlı açıklamada ufuklerine mevzi maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sıhhatli Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye kocaman katma değer mizan potansiyeline iye bulunduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve seda yalıtımı lüzumlu olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çalımını gerçekleştirdiğimiz pomza maden sahasının ise saf malzeme binasındaki gayrimeskûnluklar sebebiyle yüksek derecede ısı ve seda yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan yüksek oranlarda yalıtım sağlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt en planları bulunduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili maden sahalarının meyan vadede CRIRSCO kriterlerine birebir rezerv saptama raporları düzenlenerek bölüt enı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada mevzi vadi ilimlara nazaran antrparantez, TBY Holding geçen kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar gözetiminde Alman Sıhhat Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir